طراحی آشپزخانه

قیمت طراحی آشپزخانه - خدمات طراحی آشپزخانه

ما در زردستان آشپزخانه رویایی شما را طراحی می کنیم! 

طراحی آشپزخانه مقوله بسیار مهمی در طراحی منزل است و کوچکترین اشتباهی که رخ دهد احتمال دارد بسیار آزاد دهنده و گاها غیرقابل جبران باشد. غالبا افراد اطلاعات زیادی از بایدها و نبایدها و پیش نیازهای طراحی آشپزخانه ندارند که باعث بروز سوء تفاهم بین کارفرما، طراح و سازنده می شود. اگر تصمیم دارید آشپزخانه منزلتان را طراحی و یا بازسازی کنید، خواندن مقاله پیش رو شما را یاری می کند تا تصمیم و انتخاب بهتری داشته باشید. دانستن این مطالب به شما کمک می کند چالش هایی که با آن روبه رو خواهید شد را بشناسید و با آگاهی و علم بیشتری کار طراحی و ساخت خود را به طراحان و سازندگان بسپارید و بهترین خروجی ممکن را دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید.

 شماره دفتر : 32546298 - 026

 شماره موبایل : 09123613375 

مدل آشپزخانه

- نکاتی که قبل از طراحی آشپزخانه باید به آن توجه شود -

آشپزخانه کلاسیک یا مدرن؟

قبل از شروع کار، همگام با سلیقه شخصی و البته دکوراسیون منزل خود، سبک طراحی آشپزخانه خود را انتخاب کنید. آیا آشپزخانه ای به سبک مدرن، ساده و استایل اروپایی میخواهید؟ آشپزخانه ای که تا سالیان سال زیبایی خود را دارد و هیچ گاه از مد نمی افتد. و یا تمایل دارید آشپزخانه ای داشته باشید پرکار با ابزارهای زیبا و سبک کلاسیک که امروزه نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

آشپزخانه شما کوچک است یا بزرگ؟
هر چند داشتن آشپزخانه بزرگ آرزوی هر بانوی ایرانی است اما با شرایط فعلی امکان آن برای هر خانواده ای میسر نیست.پس اگر آشپزخانه کوچکی دارید نگران نباشید! خبر خوب این است که آشپزخانه کوچک نیز، در صورتی که طراحی خوبی داشته باشد و ایده های هوشمندانه و فکر شده ای برای آن در نظر گرفته شود می تواند زیبا و مهم تر از آن کاربردی باشد. در طراحی آشپزخانه کوچک محدودیت هایی وجود دارد که در برخی اوقات نمی توان راه حلی برای آن ارائه داد، برای مثال شما نمیتوانید یک جزیره یا میز ناهارخوری بزرگ در آشپزخانه تان داشته باشید اما نکاتی وجود دارد که دانستن آنها کمک فراوانی میکند تا بتوانید از آشپزخانه کوچک خود بیش ترین استفاده ممکن را ببرید!

بودجه آشپزخانه

بودجه مورد نظر خود را تعیین کنید. چرا که میزان بودجه تاثیرات بسیاری در انتخاب ها و حتی سبک معماری داخلی و مدرن یا کلاسیک بودن آن خواهد گذاشت. به طور کلی کیفیت و جنس مواد، متریال و کالاهای مصرفی تعیین کننده قیمت کار شما خواهد بود، با این حال قیمت طراحی آشپزخانه به موارد گسترده تری بستگی دارد.

اپلاینس

اپلاینس مورد نظرتان را انتخاب کنید. چه اپلاینسی و با چه برندی برای آشپزخانه خود نیاز دارید؟

در تعریف کلی به مجموعه وسایل مکانیکی و برقی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرند و که کارهایی مثل نگه داری مواد غذایی، تمیز کردن و پخت و پز انجام می دهند اپلاینس گفته می شود. امروزه بدون اپلاینس ها ابتدایی ترین کارهای پخت و پز نیز غیر ممکن خواهد بود. یخچال، ظرفشویی، گاز، فر، ماکروفر، قهوه ساز و... از نمونه ضروری ترین اپلاینس های مورد استفاده هستند. اپلاینس ها از فاکتورهای مهم در طراحی آشپزخانه هستند و تاثیر زیادی در مقدار هزینه شما خواهند داشت. پس پیش از شروع طراحی باید نوع و برند آنها مشخص شده باشد. 

متریال 

تمایل دارید از متریال های خارجی استفاده کنید یا ایرانی؟ چه جنسی را برای کابینت ها مد نظر دارید؟ ام دی اف و یا چوب؟ انتخاب چوب می تواند انتخاب زیبایی شگفت انگیزی به کارتان بدهد اما انتخاب ام دی اف قطعا مقرون بصرفه تر خواهد بود. لازم به ذکر است که امروزه ام دی اف های با روکش های طببیعی وجود دارد که رخ چوب را با قیمتی پایین تر ارائه میکند.

آشپزخانه روشن دوست دارید یا تیره؟ برخی رنگ های روشن مثل سفید و یا کرمی را به دلیل دلبازی انتخاب می کنند اما برخی دوست دارند آشپزخانه ای چشم گیر با رنگ هایی مثل طوسی تیره و یا قهوه ای سوخته داشته باشند. این ها مواردی هستند که می توانید به طراحتان هم بسپارید، اما به دلیل سلیقه ای بودن بهتر است پیش از شروع به آن فکر کنید عکس و نمونه کار با طرح های مختلف ببینید تا طراحتان را در رسیدن به آشپزخانه رویاییتان یاری کنید!

اکسسوری

اکسسوری ها علاوه بر زیبایی و شیک بودن به افزایش کارایی در آشپزخانه بسیار کمک می کنند اما در نظر داشته باشید به نسبت هزینه بر هستند.

اکسسوری
 ها با تنوع بسیار بالایی که دارند و وجود برندهای گوناگون این فرصت را به  شما می دهند که بیش ترین استفاده را از پرت ترین فضاهای آشپزخانه ببرید. استفاده از اکسسوری در طراحی آشپزخانه های کوچک بسیار اثر بخش است. اکسسوری ها علاوه بر کارایی فوق العاده، زیبایی آشپزخانه شما را دوچندان می کنند.

صفحه کابینت

اگر شما هم در حال بازسازی و یا طراحی آشپزخانه منزلتان هستید انتخاب متریال کانترتاپ (صفحه کابینت) در کنار انتخاب اکسسوری و اپلاینس یکی از دغدغه های شما خواهد بود. انتخاب صفحه کابینت مناسب، زیبایی آشپزخانه شما را از صدچندان خواهد کرد. توجه کنید که بیشترین فعالیت های روزمره در آشپزخانه بر روی کانترتاپ صورت می گیرد.

 اما چه متریالی برای کانتر تاپ پیش روی شماست؟ انتخاب های بسیاری وجود دارد و هر یک دارای ویژگی های مختلف با بازه های قیمتی گوناگونی است که گاها تنوع بالا و حجم زیاد اطلاعات باعث سردرگمی می شود.صفحه کابینت هم به لحاظ زیبایی و هم جنس و هم قیمت. رنگ و متریال صفحه باید متناسب با جنس کابینت ها باشد.صفحه میتواند از جنس چوب، سنگ، کورین، کوارتز، شیشه و ... باشد.

 همچنین بخوانید : بهترین صفحه کابینت، برای زیبایی مدل اشپزخانه شمایراق آلات

یراق آلات با کیفیت ها و تنوع گوناگون در بازار وجود دارد.نوع باکیفیت آن، طول عمر بیشترو کارایی بهترتری دارند. می توانید متناسب با بودجه مورد نظرتان نوع برند را انتخاب کنید. و از برندهای مطرح متفرقه استفاده کنید. این مورد را حتما با سازنده کابینت مشورت نمایید.

یونیت آشپزخانه

یونیت های آشپزخانه متناسب با فضای آشپزخانه و سلیقه کارفرما و نوع طراحی می توانند قدی باشند یا زمینی و هوایی. امروزه یونیت های قدی به دلیل زیبایی و امکان استفاده از فضای بیشتر،پیش از قبل در طراحی ها لحاظ می شود.

وجود دستگیره های کابینت می توانند نقطه قوت و یا ضعف آشپزخانه شما باشند. و این به سبک انتخابی شما بستگی دارد.

جزیره یا آیلند

جزیره (آیلند) صفحه کار بیشتری به شما می دهد اما در نظر داشته باشید آیا فضای کافی برای آن وجود دارد؟