طراحی نما

 

طراحی نما

طراحی نمای یک سرمایه گزاری سودمند

امروزه توجه به مساِئل زیبایی شناسی در بافت شهر اهمیت بیشتری نسبت به گذشته دارد. یک نمای زیبا می تواند حس خوب را ابتدا به ساکنین آن و بعد به همسایگان و محیط اطراف انتقال بدهد. یک طراحی نما ی موفق به عنوان یک عنصر زیبایی برای شهر تلقی می شود که طبعات مثبت آن پیش از همه برای کارفرماها و سازندگانی است که به معماران خلاق و پایبند به اصول معماری اعتماد می کنند. بدون شک نمای زیبای یک ساختمان اولین قدم برای فروش موفق و سریع بنا است. پس می توان گفت هزینه ای که برای طراحی نمای ساختمان می پردازید یک سرمایه گذاری سودمند است!

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید.

 شماره دفتر : 32546298 - 026

 شماره موبایل : 09123613375 نمای ساختمان

نمای ساختمان، کالبد خارجی بنا ونشان دهنده کیفیت کلی آن است. پس در کنار مقوله زیبایی باید به موارد فنی و ساختمانی نیز توجه شود. مصالح انتخاب شده باید باکیفیت و مقاوم باشند و اجرای ساختمان توسط متخصصان و افراد باتجربه انجام شود. 

 

ما در گروه معماری زردستان با گروهی متشکل از معماران خلاق، بهترین و مناسب ترین خدمات طراحی نما را به شما ارائه خواهیم داد. 

  • طراحی نمای مدرن مسکونی 
  • طراحی نمای کلاسیک مسکونی 
  • طراحی نما مدرن تجاری 
  • طراحی نما کلاسیک تجاری 
  • ارائه نقشه های نما ساختمان 
  • اجرای نمای ساختمان  


اولین سوال که در طراحی نما در ذهن مخاطب بوجود می اید: 

طراحی نمای مدرن یا طراحی نمای کلاسیک؟ 

در طراحی نمای مدرن، مصالحی چون سنگ (سنگ گرانیت، سنگ تراورتن، سنگ انتیک)، ترموود، کامپوزیت، سرامیک، شیشه و... به صورت ترکیبی استفاده میشود.  

 

متریال نما 


طراحی نمای کلاسیک که بعضا به آن نمای رومی هم گفته میشود، درعین حال که مورد انتقاد بسیاری از معماران قرار گرفته است اما جذابیت و زیبایی آن باعث شده در میان مردم طرفداران بسیاری پیدا کند. 
استفاده از سنگ های برش خورده در ابعاد مختلف، سرستون های متنوع ومجسمه ها و گلدان های سنگی در نما به جذابیت نمای کلاسیک می افزاید.

طراحی نما کلاسیک

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید.

 شماره دفتر : 32546298 - 026

 شماره موبایل : 09123613375 

-قیمت و هزینه طراحی نمای ساختمان-

لیست هزینه های طراحی نما

مرحله اول :

اطلاعات دریافتی از کارفرما بابت طراحی نما ساختمان

  • مشخصات ،پلان های معماری، نقشه های موجود و ابعاد مختصاتی زمین مورد نظر
  • مشخصات سبک مورد نظر کارفرما برای طراحی

مرحله دوم : ارائه زمان بندی انجام طراحی و عقد قرار داد

پس از دریافت پلان و نقشه ها ی موجود، زمان بندی شما انجام شده و برای طراحی نمای ساختمان مربوطه به محل دفتر معماری زردستان مراجعه و نسبت به عقد قرارداد طراحی نما با قیمت مناسب اقدام میشود.

شرح خدمات طراحی نما ساختمان – نظارت و اجرای گروه معماری زردستان:

همچنین لازم به ذکر است که ارائه نقشه های فاز1 و فاز 2 و محاسبات متره و براورد جزو تعهدات شرکت نمی باشد و در صورت تمایل،هزینه آن بر اساس تعرفه جدول زیر ، جداگانه محاسبه خواهد شد.

ردیف

خدمات طراحی

واحد قیمت (تومان)
1

طراحی نما و ارائه تصویر سه بعدی

هر متر مربع نما 10.000 - 20.000
2

ارائه انیمیشن نما به صورت متحرک

هر متر مربع نما 10.000 - 20.000
3 طراحی نورپردازی نما و ارائه تصویر سه یعدی هر متر مربع نما 5.000 - 10.000
4

ارائه نقشه های فاز 1 نما

هر متر مربع نما 5.000 - 10.000
5

ارائه نقشه های فاز 2 نما

هر متر مربع نما 15.000 - 30.000
6

متره و براورد

- 10% هزینه کل طراحی

 

  • همچنین تمامی مراحل طراحی نما با توجه به نیازها، سلیقه و همچنین بودجه مورد نظر شما برای اجرای نما، به صورت تخصصی انجام خواهد شد و هزینه ای برای اصلاحات در طراحی دریافت نخواهد شد.


هزینه اجرا نمای ساختمان

- با توجه به تنوع در نوع متریال مورد استفاده و طراحی مورد نیاز شما، امکان براورد هزینه اجرای نما، قبل از طراحی و مشاوره با کارفرما وجود ندارد.

- قبل از طراحی نما به نکات زیر توجه کنید -

۱. از متریال مناسب و با کیفیت استفاده کنید

برای داشتن یک نمای زیبا، انتخاب متریال مناسب با کیفیت و جنس آن می تواند تا حد زیادی به زیبایی نما کمک کند. بهترین طرح ها، اگر توسط مجرب ترین معماران طراحی شده باشند، در صورتی که از متریال مناسبی استفاده نشود، در نهایت نمای مناسب و زیبایی نخواهند داشت. قطعا کیفیت و کانسپت طراحی یک نما در ارجعیت بالاتری نسبت به جنس مصالح انتخابی قرار می گیرد، اما در هنگام اجرا این جنس و متریال است که نشان میدهد کیفیت نمای طراحی به چه میزان قدرتمند است.

 طراحی نما

۲. تناسب و ترکیب رنگ در طراحی نما

انتخاب مناسبترین رنگ های برای نما و به خصوص تناسبو تریکب این رنگ ها با هم از نکاتی است که در حین طراحی باید به ان توجه کرد. رنگ یکی از مشخص ترین ویژگی های دیداری یک نما است و اگر به درستی و با دقتد انتخاب نشود، می تواند کیفیت بهترین طراحی ها با حتی متریال ها را به کلی از دست بدهد. نرم افزارهای طراحی سه بعدی، به شما این امکان را می دهند که تناسبات و تریکبات رنگی را، پیش از اجرای طراحی نما در نظر گرفته و به صورت واقعی مشاهده کنید.

طراحی نما 

 

۳. عناصر معماری و پیوستگی انها

پیوستگی عناصر و احجام معماری باید در تمام ظاهر نما دیده شود.منظور این نیست که تمام اجزای نما باید به یک شکل طراحی و اجرا شوند. بلکه به این نکته اشاره می کند که یک فرم یا عنصر کلی باید در طراحی نما در نظر گرفته و در تمامی آن ها اجرا شود. به تعبیری دیگر، نمای پیوسته نمایی است که از یک فرم کلی تبعیت کند و نه مجموعه ای از حجم های که در تمام نما پراکنده شده و هدف خاصی را دنبال نمیکند.

طراحی نما

4. انتهای طراحی سادگیست

یکی از نکاتی مهم در طراحی نما، عدم استفاده از عناصر زیاد و پراکنده است. به کار گیری احجام متعدد در طراحی، نما را خیلی شلوغ و ناخوانا کرده و زیبایی آن را تاز بین میبرد. عناصر که تشکیل دهنده نما هستند باید به میزان متعادل و کافی و با حفظ سادگی طراحی و اجرا شوند. یک نمای ساده، حتی اگر دارای عناصر کم نیز باشد، در صورتی که تناسب و کیفیت طراحی خوبی داشته باشد می تواند خیلی زیباتر از نمای نامفهومی با عناصر گسسته، جلوه کند. همیشه در انتهای طراحی نما به ساده خواهیم رسید.هر چه نما ساده و گویا تر طراحی شود، عناصر به کار رفته تاثیر بیشتری بر ذهنیت و دید افراد خواهند گذاشت.

 طراحی نما

5. نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی، نما را تحت تاثیر قرار میدهد و جذابیت ان را از لحاظ بصری دوچندان میکند. یک نما، هرچند در طول روز زیبا باشد، در هنگام شب نمیتواند از لحاظ فرم و رنگ چیزی را نشان دهد. نورپردازی و طراحی باید هارمونی داشته باشد. همه عناصری شاخص باید در تاریکی فضا توسط نورپردازی روشن شوند. نورپردازی نما قسمتی از طراحی نماست و نباید انها را جدا از هم در نظر گرفت. نورپردازی یعنی  تاکید بر کیفیت بصری نما.

 طراحی نما

6. تعریف کاربری توسط طراحی نما

اگر نمای شما مسکونی است یا تجاری ، باید به اصول و ضوابط هر کدام برای طراحی نما توجه شود.مثلا استفاده از متریال کامپوزیت برای نمای مسکونی نه تنها زیبا نیست بلکه از لحاظ بصری نیز ذهنیت افراد نسبت به نمای کامپوزیت به سمت تجاری خواهد رفت.

طراحی نما

نمای ساختمان ها باعث شکل‌دهی به مجموعه شهری میشود. به نمای یک ساختمان اگر بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمان‌های توجه کنید، از لحاظ همگونی نمای شهری از بین می‌رود. به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرسازی و معماری، بررسی آماری نشان میدهد که در هر سال ۵۰ میلیون نفر به جمعیت شهر نشین کشورهای در حال توسعه اضافه می‌شود. در ایران نیز شهر نشینی طی سالهای گذشته با شتاب فزاینده ای افزایش یافته و همچنان این روند ادامه خواهد داشت. رشد سریع جمعیت و گرایش مردم به زندگی در شهر، تقاضای زیادی را برای تهیه مسکن به دنبال داشته و این موضوع مشکلات بسیاری در زمینه توسعه شهری بوجود آورده است. پاسخگویی نا مطلوب و نا مناسب به این مساله، وضعیت را به صورت بی مسکنی، تنگ مسکنی و بد مسکنی برای تعداد زیادی از اقشار جامعه به همراه آورده است.

نمای ساختمان، کالبد خارجی بنا ونشان دهنده کیفیت کلی آن است. پس در کنار مقوله زیبایی باید به موارد فنی و ساختمانی نیز توجه شود. مصالح انتخاب شده باید باکیفیت و مقاوم باشند و اجرای ساختمان توسط متخصصان و افراد باتجربه انجام شود. 

مسکن به عنوان یکی از نخستین نیازهای بشر، اولین سوالی بوده که انسان سعی در یافتن جوابی مناسب و معقول برای آن بوده است، اما همیشه در برنامه ریزی‌ها، مسکن نه به عنوان مکانی برای اسایش و ارامش ساکنان در ابعاد عینی و ذهنی، بلکه به عنوان مشکلی اقتصادی و فقط از این بعد بر خورد شده است. سازندگان و تولیدکنندگان مسکن به‌دلیل فروش سریع و بازگشت سرمایه خود را  میخواهند، سعی میکنند هر چه بیشتر خود در محله مسکونی مطرح کنند و نمایشی زیبا از بنای خود داشته باشند و یکی از علل اصلی ناهماهنگی نمای ساختمان‌ها در سطح شهر هستند.

در شرایط بدتری در مسکن های تعاونی وجود دارد. به دلیل وضعیت ضعیف مالی سازندگان ساختمان، بدون اینکه نماسازی ساختمان انجام شود، مورد استفاده قرار می گیرند و یا با پایین ترین هزینه و بدون طراحی نما، کالبد بنای ساختمان رها می‌شود. البته در سال‌های گزشته در شهر تهران ساختمانی بدون طراحی نما نبوده است، اما این مساله در شهرستان‌ها همچنان وجود دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید.

 شماره دفتر : 32546298 - 026

 شماره موبایل : 09123613375 

همچنین بخوانید :

نمای رومی جدید

- قبل از طراحی نما ساختمان به نکات زیر توجه کنید

ضوابط عمومی طراحی نمای ساختمان